Take a look at

Dla Łemków, Metali i nie tylko!

23 / 07 / 2021 godz. 08:15

Dla Łemków, Metali i nie tylko!

W przedostatni weekend lipca zapraszamy was do Gdyni i do Wrocławia. Geograficzny rozrzut naszych transmisji ma także przełożenie na rozległość ich tematyki. W Trójmieście odbędzie się bowiem koncert muzyki łemkowskiej, zaś na Dolnym Śląsku będziemy mieli do czynienia z najmocniejszym brzmieniem. Bądźcie z nami w systemie PPV!

Faktem jest, iż w samym środku wakacji zwykle mamy pewną posuchę, jeśli idzie o imprezy masowe, jednak jeśli coś rzeczywiście dochodzi do skutku, to zwykle jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Organizatorzy nie walczą bowiem z nudą, ale z... urlopami, a to niełatwa misja.

W Gdyni przed tygodniem odbyła się 39. edycja „Łemkowskiej Watry”. Łemkowie to niewielka społeczność oderwana od swoich karpackich korzeni w wyniku niesławnej akcji „Wisła”, która miała rozwiązać palący problem banderowski, a w istocie dotknęła także wielu niewinnych osób, którzy z ukraińskim faszyzmem nie mieli nic wspólnego. 

Dziś na szczęście Łemków nikt już nie obciąża zbrodniami ich sąsiadów. Mogą oni bez przeszkód kultywować swoje piękne tradycje, a jednym z wyrazów łemkowskiego odrodzenia narodowego jest właśnie impreza, na transmisję z której zapraszamy. Wśród wykonawców mamy kapele i zespoły zarówno z Polski, jak i Ukrainy oraz Słowacji. Obok folku w trakcie „Watry” będziecie mogli usłyszeć również łemkowskie disco, a także śpiewy chóralne, które uświetnią upamiętnienie ofiar akcji „Wisła”.

W przeciwieństwie do transmisji z „Watry”, która będzie wprawdzie premierą, ale jednak relacją z pewnym poślizgiem, wrocławski dwudniowy „Louder Fest” to impreza całkowicie na żywo. Jak zapewniają organizatorzy, na widzów czekać będzie dwadzieścia renomowanych zespołów heavy metalowych, które zagrają na dwóch scenach. Ujęcia filmowane będą z aż sześciu kamer oraz drona (!), co zapewni wam niezapomniane emocje. 

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, iż w przypadku takich koncertów przekazanie wszystkich aspektów wydarzenia jest niemożliwe. Wszak mamy do czynienia z naprawdę mocnym brzmieniem, które porusza nie tylko serce, umysł i duszę, ale także ręce i nogi. Jednak możecie być pewni, że nikt nie zrobiłby tego lepiej od organizatorów, a jakość dźwięku niejednokrotnie przyczyni się do... „umrowienia” waszego ciała!

Dwudziestu wykonawców, na których niezapomniane występy zapraszamy, to: Scylla, Valkenrag, Insidius, The Materia, The Sixpounder, Nervosa, Hellhaim, Pandrador, Mentally Blind, Vane, Ragehammer i Decapitated.

Łemkowie, Metale i... wszyscy pozostali - bądźcie z nami! 

Łemkowska Watra >>

Louder Fest 2 - Dzień I >>

Louder Fest 2 - Dzień II >>


Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl