Take a look at

''Mecz na szczycie'' polskiego hokeja!

22 / 01 / 2021 godz. 11:58

''Mecz na szczycie'' polskiego hokeja!

Przed nami 30. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Do końca fazy zasadniczej pozostało już niewiele spotkań i każdy pojedynek "o sześć punktów" może być - na dalszą metę - nawet na wagę finału. Najciekawiej zapowiada się rzecz jasna starcie "na szczycie", na dodatek okraszone derbowymi emocjami. Hit czwartej rundy pomiędzy GKS Tychy a JKH GKS Jastrzębie zobaczycie tylko dzięki naszej współpracy z Polskihokej.tv!

Rozpoczynające się o godz. 18:00 spotkanie w Tychach nie ma faworyta. Wprawdzie JKH GKS Jastrzębie już dwukrotnie zdobył w tym sezonie Stadion Zimowy (w tym raz w Superpucharze Polski), ale było to jesienią. Teraz goście będą zapewne chcieli powtórzyć tamto osiągnięcie, a pomóc ma im w tym sprzyjająca sytuacja kadrowa, czyli - mówiąc wprost - brak kontuzji i urazów. Niemniej trener Robert Kalaber, który jest zarazem selekcjonerem reprezentacji Polski, doskonale wie, jaką wartość prezentują sobą GKS Tychy... nawet jeśli w ostatnim meczu sensacyjnie przegrał w Oświęcimiu. Mistrz Polski dokonał niedawno poważnych wzmocnień, a to może oznaczać nowe rozdanie "na szczycie". Jeśli JKH GKS wygra na Zimowym, to ucieknie wiceliderowi na dystans siedmiu punktów. Jeżeli jednak górą będą gospodarze, to ich strata do lidera zmaleje do jednego oczka. Jest o co walczyć!

Spotkanie w Toruniu, które rozpocznie się o godzinie 18:30, to drugi z hitów 30. kolejki. Miejscowa Energa będzie chciała po raz kolejny w tym roku pokonać u siebie ekipę, której daje się więcej szans na medale. Przypomnijmy, że w styczniu podopieczni Jurija Czucha odprawili z kwitkiem zarówno lidera z Jastrzębia, jak i mistrza z Tychów. Z kolei Comarch Cracovia nie może już sobie pozwolić na potknięcia. Klub ten tradycyjnie już dokonał w listopadzie i grudniu ogromnych inwestycji w kadrę, ściągając czterech doświadczonych zawodników zza Atlantyku oraz Brytyjczyka. Mimo to popularne "Pasy" grają bardzo nierówno. Dość powiedzieć, że w ostatnią niedzielę pozwolili niżej notowanemu Sanokowi na wygraną w Krakowie. Co więcej, podopieczni Rudolfa Rohaczka prowadzili w tym starciu 4:2 (i to na kwadrans przed końcem), a mimo to przegrali 4:5.

Równie ciekawie może być w tymże Sanoku, gdzie miejscowy Ciarko STS podejmie Re-Plast Unię Oświęcim. Jak wspomnieliśmy wyżej, sanoczanie przystąpią do tego pojedynku dodatkowo zdopingowani wygraną pod Wawelem, której nikt (zapewne łącznie z samymi zawodnikami z Podkarpacia) nie spodziewał się. Z kolei Unia, która zaledwie nieco ponad tydzień temu doznała kompromitującej porażki w Sosnowcu, zdążyła już poprawić sobie nastroje wygrywając ostatnio "świętą wojnę" z GKS Tychy. W spotkaniu Sanoka z Unią bardzo trudno wskazać faworyta, choć potencjalnie znacznie lepiej prezentują się goście. Jednak po ostatniej sensacji w Krakowie żaden kibic nie skreślił już Sanoka.

Ostatnie ze spotkań, które odbędzie się w ramach 30. kolejki, to mecz Zagłębia Sosnowiec z Tauron Podhalem Nowy Targ. Gospodarze grają już praktycznie tylko honor i - z małymi wyjątkami -  całkiem nieźle im to wychodzi. Drużyna zza Brynicy potrafi urwać punkty faworytom, o czym przekonała się niedawno wyżej wspomniana Unia. Jednak Podhale Nowy Targ nie może już sobie pozwolić na stratę punktów. Zespół trenera Andrieja Gusowa, który lubi nazywać swoich podopiecznych "chłopaczkami", przegrał ostatnie trzy mecze i tym samym zsunął się na koniec stawki drużyn walczących o rozstawienie w ćwierćfinałach. W zasadzie można powiedzieć, iż ewentualna strata punktów w Sosnowcu przekreśli szansę "Szarotek" na awans do czołowej czwórki przed play-offami.

Na koniec należy wspomnieć, że w ramach tej kolejki powinien odbyć się jeszcze pojedynek Stoczniowca Gdańsk z GKS Katowice, ale ostatecznie został on przełożony na 2 lutego. Powodem są odbywające się w gdańskiej hali Mistrzostwa Europy w short tracku.

Bądźcie z nami! Nie rezygnujcie z hokejowych emocji, nawet jeżeli rzeczywistość nie pozwala wam na wspieranie waszych ulubieńców z trybun. Dziś wieczorem zasiądźcie wspólnie z domownikami przed monitorami oraz telewizorami, aby wraz z nami obserwować rozgrywki Polskiej Hokej Ligi i przynajmniej "duchowo" dopingować swoje drużyny.

Plan 30. kolejki z Polskihokej.tv

18:00 GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie
18:00 Ciarko STS Sanok - Unia Oświęcim 
18:30 Energa Toruń - Comarch Cracovia 
19:00 Zagłębie Sosnowiec - Podhale Nowy Targ 


Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl