Take a look at

MMA na... Zamku?! A czemu nie!

03 / 07 / 2021 godz. 08:56

MMA na... Zamku?! A czemu nie!

Mieszane Sztuki Walki i Brazylijskie Jiu-Jitsu na... zamku? A dlaczego nie? Najwyraźniej taką właśnie odpowiedź na zadaną kwestię znaleźli organizatorzy Charytatywnego Meczu Śląsk vs Polska w MMA i BJJ, który odbędzie się w słynnym Zamku Ogrodzieniec w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Beneficjentką imprezy będzie Zuzanna Rasztabiga, dziewczynka cierpiąca na porażenie mózgowe.

Za sprawą naszej relacji PPV będziecie mogli wesprzeć leczenie Zuzi, a zarazem przeżyć emocje... nie tylko sportowe. O ile bowiem tych nie zabraknie przy okazji starć w BJJ i MMA, to dodatkowym smaczkiem będą pięściarskie pojedynki osób znanych z mediów, które dotychczas trzymały się raczej z dala od sportów walki. Przykładem może być tu walka Dominiki Tajner z Karoliną Motylewską. Była żona piosenkarza Michała Wiśniewskiego w wywiadach nie ukrywa obaw o swoją urodę, ale mimo to chce stanąć do walki z rywalką znaną z programu „Laski Vanilii” na Youtube. Co jednak ważne, dla obu pań najważniejszy będzie charytatywny cel zawodów.

Dla pasjonatów sportów walki najistotniejsze będą jednak zapewne pojedynki czysto sportowe. Zobaczymy tu w akcji prawdziwych herosów BJJ, pod którym to skrótem kryje się Brazylijskie Jiu-Jitsu, czyli południowoamerykańska odmiana sztuki walki pochodzącej z Dalekiego Wschodu. Skąd pomysł, aby zaadoptować jiu-jitsu na inny „rynek”? Cóż, swego czasu ktoś doszedł do wniosku, że o ile sama dyscyplina jest znakomita, to cała duchowa otoczka wschodnich sztuk walki niekoniecznie musi być równie pasjonująca. Z takiego podejścia narodziło się BJJ, które trafiło także do Polski i cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem.

Obok BJJ zobaczymy także pojedynki MMA, czyli Mieszanych Sztuk Walki. Tego skrótu po dawnych wyczynach Mariusza Pudzianowskiego zapewne nie trzeba tłumaczyć już... dosłownie nikomu. W ramach Gali w Zamku Ogrodzieniec zobaczymy siedem pojedynków MMA, a „wisienką na torcie” będzie starcie w kategorii PRO, które będzie walką wieczoru. Do boju po dwóch stronach ringu staną Daniel Obrzut i Maksymilian Bartoszewicki. Obaj mają za sobą długą niełatwą sportową drogę i zarazem obaj chcą jeszcze udowodnić, jak bardzo polskie MMA ich potrzebuje.

Sportowe emocje w Zamku Ogrodzieniec okraszone charytatywnym pomysłem to nasza propozycja na sobotni wieczór. Bądźcie z nami! Zapraszamy i zachęcamy do zakupu transmisji.

Link: https://themmatch.pl/

Karta Walk

Walka Rycerska
Łukasz „Strażak” Gawlik vs Mateusz „Kret” Warzecha

Brazylijskie Jiu-Jitsu

Marek Chrapkiewicz (Bastion Tychy) vs Konrad Olszewski (Pirania Gdynia)
Sandra Pniak (Top Team) vs Martyna Kapuścińska (Prawobrzeże Szczecin)
Przemysław Kostarz (Bastion Tychy) vs Krzysztof Kubit (Grappling Kraków)
Kamil Warzybok (Natal Gold Team) vs Artur Drążek (Fight Academy Bydgoszcz)
Bartosz Zawadzki (Grappling Club Dąbr. G.) vs Tomasz Pacześny (Octopus Łódź)
Marcin Maciulewicz (Grizzly MA Ruda Śl.) vs Kamil Hercer (Fight Academy Bydgoszcz)
Michał Szydłowski (Spartan Chorzów) vs Miłosz Gądziak (Strzelec Ostrów Wlkp.)

Freak Fight 
Przemysław Sycha vs Damian Kula
Dominika Tajner vs Karolina Motylewska

MMA Semi Pro
66 kg: Dominik Leeske (Spartan Chorzów) vs Maciej Góras (Silesian Cage Club)
77 kg: Michał Guzik (Grappling Kraków) vs Bartosz Kowal (MMA Academy Kraków)
77 kg: Przemysław Kampa (Grizzly MA Ruda Śl.) vs Łukasz Wieczorek (Shart TT Bytom)
63 kg: Kamil Szkaradek (Grappling Kraków) vs Cyprian Wieczorek (Silesian Cage Club)
77 kg: Mikołaj Drążek (Fight Academy Bydgoszcz) vs Jakub Szczęch (Pankration Rzeszów)
84 kg: Maksymilian Kowalski (AniMMAls Zawiercie) vs Tomasz Niespor (Spartan Chorzów)

MMA PRO – Walka Wieczoru
70 kg: Daniel Obrzut (Grizzly MA Ruda Śl.) vs Maksymilian Bartoszewicki (Kruk Gym Kalisz)


Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl