Take a look at

Mongolia - kraina stepowej baśni

02 / 11 / 2020 godz. 13:47

Mongolia - kraina stepowej baśni

Jeśli ktoś chce wysłać kogoś "na koniec świata", to czasem mówi o Mongolii. Zamieszkujący to państwo naród powinien jednak być dla Polaków bardzo bliski. Wszak Mongołowie także mieli w swojej historii czasy chwały (przy czym oni podbili pół świata), ale także musieli zmagać się o swoją podmiotowość z dwoma potężnymi sąsiadami. Zachować tożsamość w rosyjsko-chińskich kleszczach nie było łatwo, ale Mongołowie dali sobie radę.

Jaki jest ten daleki, ale piękny i dziewiczy kraj? O tym dowiecie się z opowieści Jakuba Czajkowskiego, geografa i podróżnika, który konno (jakżeby inaczej!) przemierzył Mongolię. Zakosztował on mongolskiej gościnności, która swoją tradycję wywodzi od czasów samego Czyngis-chana. To on wprowadził prawo, według którego nie można było nie przyjąć strudzonego wędrowca i za brak gościny karał śmiercią! Dziś wprawdzie nikt tak surowych kar nie egzekwuje, ale stepowi nomadzi nadal pozostają wzorem gościnności.

Mongolia to kraj-marzenie dla każdego, kto ma powyżej uszu szalonej pogoni za uciekającym czasem. Szum stepowej trawy na bezkresnym horyzoncie ukoi Twoje nerwy lepiej niż jakakolwiek tabletka uspokajająca.

Widowisko rozpocznie się 3 listopada o godz. 19:00 [link do zakupu transmisji].
 


Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl