Take a look at

Na koń! Mroźny luty ''w siodle''!

09 / 02 / 2021 godz. 01:01

Na koń! Mroźny luty ''w siodle''!

Od 11 do 14 lutego oraz od 18 do 21 lutego na terenach słynnych Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się impreza, która dla pasjonatów i miłośników koni jest pozycją absolutnie obowiązkową. Mowa tu oczywiście o CAVALIADA Winter Tour, czyli międzynarodowych zawodach w skokach przez przeszkody. Niestety, z uwagi na obowiązujące obostrzenia, impreza ta musi odbyć się bez udziału publiczności. Oznacza to, że w tym roku miłośnicy tej wspaniałej dyscypliny i tych cudownych zwierząt nie będą mieli okazji poczuć aromatycznego zapachu stajni. Niemniej, za sprawą transmisji pay-per-view nie ominie ich nawet minuta tych prestiżowych zawodów.

To impreza nie tylko dla osób, które wiedzą czym są rangi CSI1*, CSIYH i pozostałe. Wprawdzie Ryszard Kapuściński pisał o Kirgizie schodzącym z konia, ale i Polak ma swoje ułańskie tradycje, wywodzące się zresztą ze Wschodu. Kawaleria nie jest już siłą rzeczy podstawą formacji wojskowych, jednak nostalgia wobec niej pozostała. Wszak do dziś chyba każde polskie dziecko wie, jak nazywał się ukochany koń Marszałka. Sto lat temu to właśnie polski jeździec na koniu przegonił bolszewika, ratując młodą niepodległość. 

Jednak miłość do koni wywodzi się nie tylko z uwielbienia historii czy też postawy patriotycznej. Nie bez przyczyny w kultowej "Trylogii Kresowej" opartej o losy dwóch zwaśnionych rodzin Pawlaków i Karguli tak często pojawia się wątek tego zwierzęcia. Zaraz po wojnie posiadanie konia było sprawą życia i śmierci. W kolejnej części "Trylogii" pojawia się dyskusja o tym, czy koń to przeżytek. Z kolei gdy głowy obu rodzin w ostatnim odcinku sagi udają się do Ameryki, to tylko człowiek bez serca nie wzruszyłby się w momencie, gdy z czułością obserwują oni z "aresztowanego" przez policję konia. 

Tak - dla Polaka koń to nie tylko zwierzę. To przyjaciel i druh, którego - niczym Kmicic-Olbrychski w "Potopie" - karmi się tą samą ręką, którą następnie unosi się do własnych ust.

Nie może zatem dziwić polskie zamiłowanie do koni. Nie może dziwić też fakt, że CAVALIADA Winter Tour odbywa się tym razem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To niby "tylko" skoki przez przeszkody, ale wszyscy podskórnie czujemy, że w każdej relacji z tymi zwierzętami chodzi o coś więcej.

Zacytujmy Filipa Bittnera, wiceprezesa zarządu Grupy MTB, a zarazem przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Winter Tour. - Chcielibyśmy wspomóc rozwój sportowy reprezentantów Polski i umożliwić im rywalizację na najwyższym poziomie, tak by zebrane u nas doświadczenie mogli wykorzystać w nowym, mamy nadzieję, lepszym sezonie. Program CAVALIADA Winter Tour dałby również szansę walki o cenne punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata. Infrastruktura targowa i wielkość hal pozwala nam zorganizować wydarzenie z dbałością o wszelkie procedury epidemiologiczne i sanitarne - powiedział Bittner, cytowany przez portal organizatora imprezy (https://cavaliada.pl/pl/aktualnosci/cavaliada-winter-tour/).

Za sprawą transmisji pay-per-view będziecie mogli na żywo uczestniczyć CAVALIADA Winter Tour. Zapraszamy Was w te mroźne lutowe dni przed ekrany komputerów, tabletów i smartfonów, aby wspólnie cieszyć się choćby tą namiastką normalności. Warto być z nami, aby nie tylko obserwować zmagania czysto sportowe, gdzie stawką będę punkty do rankingów, ale też podczas chociażby zmagań dzieci na kucykach. Możecie nam wierzyć, że tu tym bardziej nie zabraknie emocji. 

W ofercie jest kilka form transmisji. Możecie skorzystać z promocyjnej możliwości wykupu karnetu, gdzie za cenę 99 zł będziecie mogli uzyskać dostęp do całości imprezy na przestrzeni całych dwóch tygodni. Istnieje także możliwość wykupu karnetu osobno na pierwszy i drugi tydzień zmagań. Jeśli natomiast ktoś zechce być z nami tylko przez jeden lub dwa wybrane dni, również może to zrobić, zapewniając sobie dostęp na wybraną datę zawodów.

Zapraszamy. Bądźcie z nami. Przeżyjmy to wspólnie... w siodle!

Program całej imprezy - Karnet na całość CAVALIADA Winter Tour (więcej)

Program pierwszego tygodnia - Karnet na CAVALIADA WT 11-14 lutego (więcej)


Program drugiego tygodnia - Karnet na CAVALIADA WT 18-21 lutego (więcej)


Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl