Take a look at

Niedziela z hokejem na lodzie

24 / 01 / 2021 godz. 11:26

Niedziela z hokejem na lodzie

Rozgrywki Polskiej Hokej Ligi z przytupem wchodzą w decydującą fazę. Mecz goni mecz, a każdy punkt może być nawet na wagę finału. W takich bojowych nastrojach zapraszamy na transmisje z 31. kolejki ekstraligi, w ramach której najbardziej pasjonująco zapowiadają się boje w Katowicach (kolejna derbowa wojna katowicko-tyska) i Jastrzębiu-Zdroju, gdzie lider JKH GKS  podejmie Re-Plast Unię Oświęcim.

Pojedynek GKS Katowice z GKS Tychy to starcie dwóch zespołów, które w ostatnim czasie dokonały poważnych wzmocnień. W przypadku gospodarzy niedzielnych derbów transfery zafunkcjonowały już teraz, bowiem w ostatnich dziesięciu spotkaniach żółto-zielono-czarni zgromadzili najwięcej punktów spośród wszystkich drużyn ekstraligi. W grze katowiczan widać już także rękę nowego trenera Andrieja Parfionowa. Gorzej wiodło się GKS-owi Tychy, ale po piątkowym pewnym zwycięstwie na Stadionie Zimowym z JKH GKS Jastrzębie nikt już nie może liczyć na słabszą formę mistrza Polski.

Ciekawie będzie także na Jastorze. JKH GKS Jastrzębie wciąż pozostaje liderem ekstraligi, ale musi spodziewać się, że przemeblowane ekipy rywali nie odpuszczą w ostatniej rundzie fazy zasadniczej. Podopiecznych Roberta Kalabera czeka ciężkie zadanie utrzymania pierwszego miejsca po nadspodziewanie wysokiej porażce w Tychach. Na pewno jednak ta przegrana pozostanie w psychice jastrzębian, co bez dwóch zdań będzie chciała wykorzystać Re-Plast Unia Oświęcim. Ekipa wicemistrza kraju wie, jak wygrywać na Jastorze. Dokonała tego bowiem w październiku, zwyciężając po... dziwnym spotkaniu 10:8. Unici tracą do podium dwa punkty i na pewno nie odpuszczą na finiszu fazy zasadniczej.

Interesująco zapowiada się też pojedynek Energi Toruń z Ciarko STS Sanok. Spotkanie dwóch ekip, których występy na dłuższą lub krótszą metę można określić jako niespodziewane (w przypadku torunian - na dystansie całego sezonu, zaś Sanoka - w pojedynczych spotkaniach), musi budzić dodatkowe emocje. Podopieczni Jurija Czucha nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów w tym meczu, o ile marzą o pozostaniu w czołowej czwórce. Z kolei dzielna ekipa Marka Ziętary jest praktycznie pewna ósmego miejsca, więc zagra na luzie, a wtedy wszystko jest możliwe.

W spotkaniu Comarch Cracovii z Zagłębiem Sosnowiec jest tylko jeden faworyt. Gospodarze mimo dokonania poważnych wzmocnień spisują się znacznie poniżej oczekiwań. W pięciu ostatnich meczach podopieczni Rudolfa Rohaczka aż czterokrotnie musieli uznać wyższość rywali, co kosztowało ich spadek na siódme miejsce. "Pasy" tracą obecnie do czołowej czwórki aż osiem punktów i dlatego na kolejną stratę punktów nie mogą sobie pozwolić. Nie można także wykluczyć, że w przypadku kolejnych porażek zagrożona stanie się pozycja "odwiecznego" doktora Rudiego, jak lubią nazywać trenera Cracovii kibice tego klubu. Czy Zagłębie Sosnowiec będzie w stanie przeciwstawić się zdesperowanemu faworytowi?

Również Tauron Podhale Nowy Targ nie może pozwolić sobie w niedzielę na stratę punktów. Pod Tatry przyjedzie bowiem ekipa Stoczniowca Gdańsk, która w tym sezonie tylko dwukrotnie cieszyła się ze zwycięstw. Podopieczni Andrieja Gusowa muszą to spotkanie wygrać, o ile chcą we wtorek pojechać do Jastrzębia-Zdroju w optymistycznych nastrojach. "Szarotki" muszą jednak uważać, ponieważ Stoczniowiec pokazał już wielokrotnie, że potrafi grać w hokeja i za darmo punktów nie odda. Dodajmy, że bramkarz Stoczniowca Michał Kieler szykuje się już do wyjazdu do JKH GKS Jastrzębie, a zatem będzie dodatkowo zmotywowany, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Zapraszamy na kolejne hokejowe emocje! Pamiętajcie, że w tych trudnych dla kibica czasach jesteśmy z Wami! Dzięki naszej współpracy z Polskihokej.tv możecie we własnym fotelu emocjonować się występami swoich ulubionych klubów.  

31. kolejka Polskiej Hokej Ligi - 24 stycznia
17:00 JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim (więcej)
17:00 GKS Katowice - GKS Tychy (więcej)
17:00 Energa Torun - Ciarko STS Sanok (więcej)
18:00 Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec (więcej)
18:30 Comarch Cracovia - Zagł. Sosnowiec (więcej)


Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl