Take a look at

Po japońsku z Podlasia

10 / 12 / 2020 godz. 16:45

Po japońsku z Podlasia

Japonia to przepiękny, a zarazem tajemniczy kraj, który potrafi wspaniale łączyć tradycję z nowoczesnością. Nie może zatem dziwić, że od setek lat przyciąga uwagę Zachodu. Japońska sztuka jest... co najmniej specyficzna i choćby dlatego warto zobaczyć jej polską adaptację w wykonaniu autorów i aktorów Białostockiego Teatru Lalek! To gratka nie tylko dla pasjonatów sztuki "Kraju Kwitnącej Wiśni", ale też dla osób, które podskórnie czują, że Japonia może być im bliska.

Zapowiedź organizatora:

Japoński teatr Bunraku to unikalna forma teatru, która precyzją animacji zachwyca od ponad 300 lat wszystkich koneserów i miłośników teatru. My proponujemy polską wersję tego teatru, przenosząc młodego widza w krainę samurajów, gejsz i smoków, ale przenosząc go z przymrużeniem oka i z dużym poczuciem humoru. Przepiękne lalki, wzorowane na japońskich lalkach Bunraku, zabawne piosenki i znakomita gra aktorska , to wszystko  sprawia, że z przyjemnością dajemy się przenieść Białostockiemu Teatrowi Lalek do dalekiego Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie na maleńkiej wysepce rozpanoszył się demon zatruwający swą obecnością życie  mieszkańców wyspy.

TWÓRCY:
- scenariusz i reżyseria: Waldemar Wolański
- scenografia: Joanna Hrk
- choreografia: Joanna Wolańska
- muzyka: Krzysztof Dzierma

OBSADA: Grażyna Kozłowska, Agnieszka Sobolewska, Łucja Grzeszczyk, Agata Soboczyńska, Magdalena Dąbrowska, Adam Zieleniecki, Maciej Zalewski, Piotr Wiktorko (inspicjent).


Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl