Take a look at

Przedostatnia kolejka: O punkty, miejsca i... pracę!

17 / 02 / 2021 godz. 08:36

Przedostatnia kolejka: O punkty, miejsca i... pracę!

Przed nami przedostatnia kolejka fazy zasadniczej hokejowej ekstraligi. Choć za drużynami PHL pół roku rywalizacji, to jedynie trzy ostatnie ekipy są już pewne swojego dalszego losu. W ramach środowej (to dość niecodzienny termin jak na polski hokej) kolejki dojdzie do trzech hitów, których wyniki mogą zadecydować o... wszystkim. Strata punktu może spowodować, że w ćwierćfinale ktoś trafi na kogoś, kogo wolał uniknąć. Następstwem będzie zwolnienie trenera i rewolucja kadrowa w zespole. Drużyny walczą teraz już nie tylko o punkty, ale wręcz o przetrwanie! Bądźcie z nami! Emocji w transmisjach na platformie Polskihokej.tv nie zabraknie tym bardziej, że wszystkie mecze rozpoczną się o tej samej godzinie - 18:00.

Wśród najciekawszych pojedynków przedostatniej kolejki mecz Comarch Cracovii z JKH GKS Jastrzębie zapowiada się najbardziej emocjonująco. Podtekstami w tej rywalizacji można byłoby wytapetować pokój! Niektórzy kibice widzą w tym meczu przedsmak najciekawiej zapowiadającego się ćwierćfinału, a zarazem zapowiedź powtórki z siedmiomeczowej wojny sprzed roku. Czy jednak "Pasy" na pewno zagrają ze zdobywcami Superpucharu i Pucharu Polski? Niekoniecznie. Po pierwsze - jastrzębianie mimo pokpienia sobie sytuacji na finiszu wciąż zachowują niewielką szansę na pozycję lidera. Bez wątpienia każdy sygnał o kłopotach GKS Tychy w Sosnowcu doda podopiecznym Roberta Kalabera skrzydeł. Po drugie - Comarch Cracovia po zeszłorocznej nauczce również nie ma wielkiej ochoty na powtórkę wojny na wyniszczenie, w której może zadecydować zespołowość, a nie teoretyczny potencjał kadry. Aby ekipa "odwiecznego" Rudolfa Rohaczka mogła myśleć o wyprzedzeniu Tauron Podhala, musi nie tylko wygrać dwa najbliższe mecze za sześć punktów (czyli kolejno z JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice, co wcale nie będzie takie proste), ale także liczyć na potknięcie nowotarżan w ich pojedynkach z katowiczanami i Ciarko STS Sanok.

Dodajmy, że starcia JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovia to bitwy dwóch filozofii budowy zespołu i dwóch podejść do rozgrywek ligowych. Dodatkową przyprawą są "kwasy" między dawną gwiazdą Cracovii Leszkiem Laszkiewiczem a trenerem krakowian Rudolfem Rohaczkiem. Obaj mieli okazję współpracować przez prawie dekadę...

Również mecz Tauron Podhala z GKS Katowice to jeden z hitów przedostatniej kolejki spotkań, który cieszy się także żywotnym zainteresowaniem w Oświęcimiu, Toruniu i Krakowie. Ewentualne zwycięstwo Podhala spowoduje, że zespół ten będzie miał znakomitą pozycję wyjściową do utrzymania przewagi nad Comarch Cracovią, bowiem w piątek "Szarotki" grają z teoretycznie słabszym Ciarko STS Sanok. Z kolei jego porażka da "Pasom" nadzieję na wydostanie się z siódmego miejsce i tym samym podjęcie rywalizacji nie z wiceliderem, a z Energą Toruń lub... GKS Katowice.

Natomiast sytuacja katowiczan wydaje się dynamiczna. Wprawdzie mają oni solidną, czteropunktową przewagę nad Re-Plast Unią, ale ewentualna wygrana oświęcimian w Toruniu oraz ich kończący fazę zasadniczą mecz z Zagłębiem Sosnowiec muszą niepokoić podopiecznych Andrieja Parfionowa. Co więcej, jeśli Unia pokona Energę, to przed GieKSą z Katowic otworzy się spora szansa na awans na trzecie miejsce. Krótko mówiąc, będzie się działo, a idea rozgrywania wszystkich meczów o tej samej porze doda jedynie tej rywalizacji smaku.

Wspomnieliśmy już o meczu w Toruniu, a zatem zajmijmy się szczegółowo tym pojedynkiem. Postawa Energi Toruń w tym sezonie jest największą niespodzianką fazy zasadniczej. Ekipa z Grodu Kopernika nie była stawiana w roli faworyta do walki o podium, a tymczasem jest o krok od zapewnienia sobie tej pozycji wyjściowej przed ćwierćfinałem. Cel podopiecznych Jurija Czucha jest oczywisty - za wszelką cenę utrzymać przewagę nad GKS Katowice. Energa musi zapunktować w domowym starciu przeciw Unii, bowiem w ostatnim meczu jedzie do wicelidera z Jastrzębia-Zdroju, który nie będzie mógł pozwolić sobie na potknięcie w ostatnim meczu rundy zasadniczej.

Najbardziej klarowna spośród drużyn środka tabeli wydaje się sytuacja Re-Plast Unii Oświęcim. Finaliści Pucharu Polski nie mają kontaktu punktowego ani z czwartym GKS Katowice, ani z szóstym Tauron Podhalem Nowy Targ. Niemniej, właśnie w ramach 35. kolejki mogą jeszcze powalczyć o poprawę tej pozycji wyjściowej przed play-off, ale warunkiem jest wygrana w Toruniu. Niezwykle zajmującym dla oświęcimian będzie także pojedynek w Nowym Targu, gdzie miejscowe Tauron Podhale podejmie GKS Katowice. Od tego wyniku także zależy, ile nerwów będzie kosztowała Re-Plast Unię piątkowa kolejka spotkań.

W ostatnich dwóch meczach teoretycznie będzie mniej emocji. Ale tylko teoretycznie! Wszak pojedynek Zagłębia Sosnowiec z GKS Tychy elektryzuje nie tylko kibiców gospodarzy i gości. Z uwagą śledzić go będą także sympatycy JKH GKS Jastrzębie, nawet jeśli trener tej ekipy Robert Kalaber przyznał, iż nie widzi większych szans na powrót swoich podopiecznych na pierwsze miejsce. Zagłębie Sosnowiec nie ma nic do stracenia, a wszystko do zyskania, dlatego niekoniecznie musi być łatwym rywalem dla GKS Tychy. Sosnowiczanie, podobnie jak Stoczniowiec, zagrają na własnej tafli po raz ostatni w tym sezonie i bez wątpienia będą chcieli pozostawić po sobie dobre wrażenie. Z kolei podopieczni Krzysztofa Majkowskiego... po prostu muszą wygrać. Otrzymawszy prezent od JKH GKS w postaci straty przez ten zespół punktów z Podhalem Nowy Targ i Ciarko STS Sanok tyszanie powrócili na fotel lidera i na pewno będą chcieli go utrzymać.

Spośród wszystkich pojedynków finiszu fazy zasadniczej najmniej zajmująco zapowiada się mecz Stoczniowca Gdańsk z Ciarko STS Sanok. Goście są już od dawna pewni awansu do fazy play-off z ósmego miejsca, a zatem w ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą rundy zasadniczej (przypuszczalnie będzie to GKS Tychy). Z kolei dla gospodarzy ten pojedynek będzie ostatnim w tym sezonie meczem na własnej tafli. Dla Stoczniowca, który wrócił do ekstraligi hokejowej po kilku latach przerwy ten sezon nie był udany. Dlatego ekipa z Gdańska na pewno będzie chciała choćby w tym ostatnim meczu u siebie zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Środa z hokejem na lodzie zapowiada się nam wręcz kosmicznie pasjonująco! Zwycięstwo jednych będzie porażką innych. Za sprawą transmisji na platformie Polskihokej.tv będziecie mogli na bieżąco śledzić mecze swoich ulubieńców. Wciąż czekamy na wpuszczenie kibiców na trybuny naszych lodowisk, a zatem pozostaje nam teraz... sektor wersalka!

35. kolejka PHL - 17 lutego, godz. 18:00
Comarch Cracovia vs JKH GKS Jastrzębie
Tauron Podhale Nowy Targ vs GKS Katowice
Energa Toruń vs Re-Plast Unia Oświęcim
Zagłębie Sosnowiec vs GKS Tychy
Stoczniowiec Gdańsk vs Ciarko STS Sanok


Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl