Scroll down

''Pani Moru'' z Teatru im. Szaniawskiego [archiwum]

O WYDARZENIU

''Pani Moru'' z Teatru im. Szaniawskiego [archiwum]

Spektakl „Pani Moru” to głos zespołu wobec wydarzeń ostatnich 6 miesięcy. Aktorzy opowiadają w nim, w zaskakującej formie baśni dokumentalnej, jaką pracę wykonali w internecie, ale także co zauważyli w polskim życiu społecznym, politycznym i kulturalnym – jest to ich komentarz do światowych wydarzeń.

Po pół roku od rozpoczęcia społecznej izolacji chcemy opowiedzieć o nas w czasach pandemii. W spektaklu sprawdzamy aktualność materiału, który online zbieraliśmy od marca 2020 roku – gdzie byliśmy, a gdzie jesteśmy? Czy coś się w nas zmieniło, a co zmieniło się na świecie? Jakie słowa straciły swoje znaczenie, a jakie zaczęły opisywać nam nową rzeczywistość?

Chcemy wspólnie przyjrzeć się temu, co stało się naszym zbiorowym doświadczeniem. Premiera była pierwszym oficjalnym spotkaniem z widownią w budynku teatru po tak długiej przerwie.

Obsada:
Król – Piotr Mokrzycki
Królowa – Jego Małżonka – Irena Sierakowska
Alchemik – Ich Naukowiec – Ryszard Węgrzyn
Błazen – Ich Artysta – Piotr Tokarz
Prezydent Internetu– Autorytet – Michał Kosela
Multimilioner Moore – Spiskowiec – Czesław Skwarek
Pani Moru– Anna Solarek

Spektakl „Pani Moru” powstał na podstawie wielomiesięcznych poszukiwań artystycznych całego zespołu teatru, które rozgrywały się online – w mediach społecznościowych, na Tiktoku czy Youtubie. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników teatru powstał poniższy zapis czasu pandemii.

  • Data 20.04.3021
  • Godzina 20.04.21 - godz. 12:00
  • Cena biletu 10 PLN
  • Organizator Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl