Scroll down

''Scena dla Muzyki Polskiej'': Schmidt i Wezner

O WYDARZENIU

''Scena dla Muzyki Polskiej'': Schmidt i Wezner

Zapraszamy na transmisję z koncertu w ramach "Sceny dla Muzyki Polskiej", w którym Agata Schmidt (mezzosopran) i Bartłomiej Wezner (fortepian) przedstawią utwory S. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, R. Statkowskiego i K. Szymanowskiego.

W programie: 
Stanisław Moniuszko - pieśni: Dary, Złota rybka, Słoneczko, Nad rzeką, Sen  [12']
Stanisław Moniuszko - Mazur z opery Halka [5']
Stanisław Moniuszko - Vilanella Des-dur na fortepian  [3'30]
Stanisław Moniuszko / Henryk Melcer - Prząśniczka na fortepian [3']
Ignacy Jan Paderewski - wybór 5 pieśni z cyklu 12 pieśni do słów Catulle Mendesa op. 22 [11']
Roman Statkowski - wybór z cyklu Preludia na fortepian op. 37: nr 1 C-dur, nr 2 a-moll, nr 3 G-dur [6']
Karol Szymanowski - Jestem i płaczę, Moja pieśń wieczorna z cyklu Trzy fragmen

  • Data 13.05.2021
  • Godzina 13.05.21 - godz. 18:30
  • Cena biletu 10 PLN
  • Organizator Filharmonia Narodowa w Warszawie
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl