Scroll down

Filharmonia Świętokrzyska: ''A - Estrada Młodych''

O WYDARZENIU

Filharmonia Świętokrzyska: ''A - Estrada Młodych''

W jednoaktowym singspielu W. A. Mozarta Dyrektor teatru akcja została umieszczona w czasach współczesnych kompozytorowi i opowiada o utrapieniach tytułowego dyrektora Franka, który chce otworzyć teatr i skompletować zespół aktorów. Jednak bankier, gotów finansować teatr, ma jeden warunek: obsadzanie w rolach swojej narzeczonej.

Po zabawnej uwerturze zaprezentujemy II Koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego. Jest to muzyka intymno-liryczna. Trzy części koncertu połączone są interludiami. Część druga, Romans, jest trójczłonową, natchnioną pieśnią z dramatycznym epizodem środkowym, jedną z najpiękniejszych kart polskiej liryki instrumentalnej. Jako solista wystąpi bardzo obiecujący młody skrzypek – Robert Łaguniak, ale już z 80 trofeami konkursowymi w dossier. Vi Symfonia C-dur Franciszka Schuberta posiada klasyczne fundamenty formalne. Jej brzmienie jest jednak dla Schuberta niezwykle charakterystyczne. Niektórzy badacze widzą VI Symfonię C-dur „rozpiętą” między Beethovenem i Rossinim. Ale geniusz Schuberta objawia się w stworzeniu zeń jednej, bardzo spójnej, przekonującej, indywidualnej i rozpoznawalnej całości. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi nasz gość z Kazachstanu – Barbara Popławska, obecnie na roku dyplomowym studiów magisterskich na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

ESTRADA MŁODYCH

ROBERT ŁAGUNIAK skrzypce
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
BARBARA POPŁAWSKA /Kazachstan/ dyrygent (dyplomantka AM we Wrocławiu)

Program:
W. A. MOZART Uwertura do opery Dyrektor teatru
H. WIENIAWSKI II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
F. SCHUBERT VI Symfonia C-dur D 589

  • Data 11.06.2021
  • Godzina 11.06.21 - godz. 19:00
  • Cena biletu 10 PLN
  • Organizator Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl