Scroll down

''Najpiękniejsze polki i walce Straussa'' [archiwum]

O WYDARZENIU

''Najpiękniejsze polki i walce Straussa'' [archiwum]

Tegoroczna gala operowa w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej połączy sprzeczne żywioły: skargi nieszczęśliwych kobiet z frywolnymi walcami i marszami znad pięknego, modrego Dunaju. W operze i na wojnie wszystko dozwolone! Najpiękniejsze polki i walce Straussa w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego. Zaśpiewają :Katarzyna Mackiewicz – sopran i Michał Jopek – tenor.

Program:
Johann Strauss II – walc Nad pięknym modrym Dunajem op. 314
Giacomo Puccini – aria Lauretty O mio babbino caro z I aktu opery Gianni Schicchi’
Johann Strauss II – polka Annen – Polka op. 117
Giacomo Puccini – aria Mimi Si, mi chiamano Mimi z opery La Boheme (opr. H. Prusinowski)
Johann Strauss II – walc Wino, kobiety i śpiew op. 333
Giuseppe Verdi – recytatyw i aria Violetty E strano!… Sempre libera z I aktu opery Traviata
Johann Strauss II – polka Tritsh-Tratsh – Polka op. 214
Emmerich Kálmán – Czardasz Silwy Heia, in den Bergen … z operetki Księżniczka Czardasza (opracowanie R. Kłoczko)
Leroy Anderson – Sleigh ride
Johann Strauss I – Marsz Radetzkiego

  • Data 13.02.3021
  • Godzina 13.02.21 - godz. 18:00
  • Cena biletu 20 PLN
  • Organizator Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl