Scroll down

JKH GKS Jastrzębie vs GKS Katowice - mecz nr 2 [archiwum]

O WYDARZENIU

JKH GKS Jastrzębie vs GKS Katowice - mecz nr 2 [archiwum]

Zapraszamy na drugie spotkanie półfinałowe Polskiej Hokej Ligi, w którym JKH GKS Jastrzębie (2. miejsce po fazie zasadniczej) podejmie GKS Katowice (4. miejsce). W czwartkowym spotkaniu górą byli gospodarze, którzy wygrali po dogrywce 4:3. Niemniej, GKS Katowice pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i dlatego nie można wykluczyć, że podrażniony porażką zdoła w drugim pojedynku zrewanżować się jastrzębianom.

Jastrzębsko-katowickie bitwy mają swoją historię. Drużyny z obu miast wielokrotnie rywalizowały ze sobą nie tylko w hokeju na lodzie i... nigdy nie brakowało wrażeń. Co jednak ciekawe, oba GKS-y nie miały jeszcze okazji walczyć w fazie play-off ekstraligi, choć dane im było kilkanaście lat temu toczyć bój o zwycięstwo na jej zapleczu. Teraz hokeiści z Jastora i Satelity nadrabiają tę zaległość.

Drogę do półfinału podopieczni Roberta Kalabera i Andrieja Parfionowa mieli całkowicie odmienną. Jastrzębianie szybko odprawili Podhale Nowy Targ, choć należy przyznać, że popularne „Szarotki” napsuły wiceliderowi sporo krwi. Niemniej, JKH GKS miał grubo ponad tydzień na regenerację i spokojne przygotowanie się do półfinału. Efektem jest m.in. całkowity brak urazów w jastrzębskiej szatni, do której powrócili także kontuzjowani niedawno Maris Jass i Jakub Gimiński.

Inaczej było z GKS Katowice, który w ćwierćfinale przeszedł drogę z piekła do nieba. Ekipa ze stolicy województwa śląskiego w swoim pierwszym starciu z Re-Plast Unią Oświęcim przegrała u siebie aż 0:8, w związku z czym optymistów w szeregach kibiców żółto-zielono-czarnych zapewne wówczas trzeba byłoby szukać ze świecą. Tymczasem katowiczanie odbudowali się już w drugim spotkaniu (5:0), a następnie spośród czterech następnych wygrali trzy. Nie przeszkodziły im nawet żądania Unii, która domagała się walkowera za drugie starcie, argumentując, iż GKS Katowice nie dopełnił wymogu gry zawodników młodzieżowych. Jak było? Nie wiadomo. PZHL postanowił nie zmieniać wyniku spotkania, bowiem nie był w stanie zweryfikować stanu rzeczy.

Tak czy inaczej, jest to bitwa ekip, którym przewodzą liderzy reprezentacji Polski: Maciej Urbanowicz i Grzegorz Pasiut. Obaj są liderami z prawdziwego zdarzenia, wspomaganymi zarówno przez mocnych obcokrajowców, jak i młodych Polaków. Faworyta tego pojedynku nie sposób wskazać. Zadecyduje dyspozycja dnia i błysk geniuszu indywidualności po obu stronach.

  • Data 12.03.3021
  • Godzina 12.03.21 - godz. 18:00
  • Cena biletu 16 PLN
  • Organizator PolskiHokej.tv
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl