Scroll down

Konkurs Pianistyczny im. M. Moszkowskiego

O WYDARZENIU

Konkurs Pianistyczny im. M. Moszkowskiego

Zapraszamy na transmisję z 9. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Maurycego Moszkowskiego "Peer Aspera ad Astra". Na fortepianach zagrają Artur Jaroń i Eryk Parchański w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą dyrygenta Jacka Rogali. W programie utwory Ch. Gounoda, F. Chopina i C. Debussy.

Gdy opera Charlesa Gounoda (1818-1893) Faust miała pojawić się na głównej scenie operowej Paryża (w 1869 roku – 10 lat po prapremierze pierwszej wersji), nieodzowna okazała się scena baletowa. Baletowe intermedium pojawia się na początku V aktu, w scenie Nocy Walpurgii. Są to raczej eleganckie, salonowe pląsy, a oczekiwane orgiastyczne tańce czarownic pojawiają się dopiero w zakończeniu. W nieco zamglonej i nierealistycznej Fantazji na fortepian i orkiestrę wystąpi Artur Jaroń, zaś I Koncert fortepianowy e-moll F. Chopina – komponowany w aurze miłosnego zauroczenia wdziękami Konstancji Gładkowskiej – interpretować będzie Eryk Parchański – podopieczny Artura Jaronia w ZPSM, ale z potężną ilością nagród w swoim dossier.

Program:
Ch. GOUNOD: Muzyka baletowa z opery Faust
F. CHOPIN: I Koncert fortepianowy e-moll op. 11
C. DEBUSSY: Fantazja na fortepian i orkiestrę
 

  • Data 21.05.2021
  • Godzina 21.05.21 - godz. 19:00
  • Cena biletu 10 PLN
  • Organizator Filharmonia Świętokrzyska im. O. Kolberga w Kielcach
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl