Scroll down

Scena dla muzyki polskiej: ''Spółdzielnia muzyczna''

O WYDARZENIU

Scena dla muzyki polskiej: ''Spółdzielnia muzyczna''

Spółdzielnia Muzyczna to jeden z pierwszych w Polsce ansambli muzyki współczesnej. - Chcemy działać i rozwijać się wielopłaszczyznowo. Z tego względu programy koncertów od samego początku były dość zróżnicowane: obejmowały muzykę polską i zagraniczną, solową i kameralną, kompozytorów starszych i najmłodszego pokolenia, również muzykę zazwyczaj nie wykonywaną przez artystów w naszym kraju - informują twórcy.

- Swego rodzaju katalizatorem był koncert w grudniu 2015 roku, poświęcony całkowicie multimedialnym utworom Piotra Peszata. Kompozycje z pogranicza muzyki i performansu, angażujące umiejętności multi-instrumentalne, czy post-instrumentalne, na równi z aktorskimi, otworzyły przed Spółdzielnią zupełnie nową perspektywę. To wyjątkowe doświadczenie jest dla nas niezmiernie ważne, i niewątpliwie wpływa na kierunek dalszego rozwoju zespołu i kreowania szerzej rozpoznawalnej tożsamości Spółdzielni Muzycznej - zapewnia Spółdzielnia Muzyczna.

Trzon zespołu:
Barbara Mglej, skrzypce, altówka
Paulina Woś-Gucik, skrzypce, altówka
Jakub Gucik, wiolonczela
Martyna Zakrzewska, fortepian, midi
Aleksander Wnuk, perkusja
Małgorzata Mikulska, flet
Tomasz Sowa, klarnet
Wiktor Krzak, fagot
Mateusz Rusowicz, trąbka, dyrygent
Michał Lazar, gitara
Piotr Peszat, kompozycja, multimedia
Wsparcie pozawykonawcze zapewniają:
Katarzyna Feiglewicz-Peszat, Grzegorz Mart.

  • Data 21.05.2021
  • Godzina 21.05.21 - godz. 07:00
  • Cena biletu 10 PLN
  • Organizator Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl