Scroll down

Teatr Polski: ''Kronika wypadków miłosnych'' [archiwum]

O WYDARZENIU

Teatr Polski: ''Kronika wypadków miłosnych'' [archiwum]

Co się dzieje z nią, z nim? Co wydarza się w ich emocjach? Co zamęcza ich natręctwami? Co się zdarza, kiedy przypadkiem spotykamy miłość? Szalejemy, cierpimy, nie możemy spać, jeść, pić… Zdać matury… Nawet zabić się z miłości nie sposób. I wszystko to w takim – wydawałoby się – nijakim roku 1939.

Oglądamy osiem etiud wybranych z nieposkromionej prozy Tadeusza Konwickiego. Oglądamy różne duety aktorskie, aktorów w różnym wieku, ale niezmiennie w tym samym stanie oszołomienia. Dla miłości gotowych umierać. Ale jednak trzeba żyć. A kończy się tak, jak zawsze; życie zwycięża, a miłość, jeśli nawet na chwilę zapomniana – nie umiera nigdy.

Od autorów:
licencjodawca – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warszawa
Dziękujemy Pani Marii Konwickiej i Panu Markowi Niemierowskiemu za pomoc przy realizacji przedstawienia oraz wsparcie duchowe i artystyczne


adaptacja - MAREK NIEMIEROWSKI
reżyseria - IGOR KOWALIK, AGATA SKOWROŃSKA
scenografia i kostiumy - MARTA HUBKA
zdjęcia, montaż i multimedia - JAREK KUŚMIERSKI
opieka artystyczna - JAN SZURMIEJ
opieka techniczna - KAZIMIERZ BUDZANOWSKI

  • Data 21.02.3021
  • Godzina 21.02.21 - godz. 17:00
  • Cena biletu 5 PLN
  • Organizator Teatr Polski we Wrocławiu
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl