Scroll down

Teatr Polski: ''Zmierzch - świtem...'' [archiwum]

O WYDARZENIU

Teatr Polski: ''Zmierzch - świtem...'' [archiwum]

Zmierzch – świtem… to opowieść o tym, jak ginie świat Odessy sprzed stu lat. Jak żyli i jak umierają bohaterowie tego czasu. Zanurzamy się we wrzącym miłością i zbrodnią czasie przełomu. Kiedy Zmierzch odchodzi i staje się… Świtem.

Akcja toczy się w zaułkach Mołdawanki, na ulicach, traktierniach i szalonych kabaretach umierającego miasta. Bohaterów przedstawienia poznajemy przez fabularną opowieść, ale i przez wkomponowane w całość songi. Na scenie zobaczymy kilkudziesięciu aktorów, którzy wprowadzą nas w zaskakujący dziś egzotyczny czas, kiedy stary i znany z doświadczenia świat ginął pod butem nieubłaganej, czerwonej rewolucji. Usłyszymy też pieśni sprzed lat, ale i napisane współcześnie, które pełniej pozwolą widzom poznać tamten świat.

Najnowsze przedstawienie Jana Szurmieja oparte będzie na twórczości Izaaka Babla. Oprócz dramatu "Zmierzch" wykorzystane zostaną wątki z Opowiadań odeskich i innych utworów. Na scenie w widowiskowej inscenizacji zobaczymy ponad 30 aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu.

libretto - JAN SZURMIEJ
reżyseria, inscenizacja i choreografia - JAN SZURMIEJ
muzyka i aranżacje - MARCIN PARTYKA
scenografia - MARTA HUBKA, DAMIAN BANASZ
kostiumy - MARTA HUBKA
współpraca choreograficzna - MAGDALENA MAJTYKA
przygotowanie wokalne - MAŁGORZATA JAWORSKA-KACZMAREK
piosenki i ich przekłady - ROMAN KOŁAKOWSKI, ANDRZEJ OZGA, JAN SZURMIEJ, ALEKSANDR WERTYŃSKI oraz utwory tradycyjne

  • Data 09.05.3021
  • Godzina 09.05.21 - godz. 19:00
  • Cena biletu 20 PLN
  • Organizator Teatr Polski we Wrocławiu
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl