Scroll down

TM Capitol: ''Kovacs: Cheap Smell Tour''

O WYDARZENIU

TM Capitol: ''Kovacs: Cheap Smell Tour''

Kovacs. Sharon Kovacs. Za kilka lat, o ile producenci hitów o agencie 007 mają uszy, a nie pistolety, zaśpiewa piosenkę-wizytówkę kolejnej części przygód Bonda. Jamesa Bonda. Tymczasem opowiada własną historię. – Nie chcę dramatyzować na temat przeszłości – mówi. – Chcę ją wykorzystać.

Scenariusz typowy dla biografii gwiazdy muzyki na progu światowej kariery: dzieciństwo w małym miasteczku na południu Holandii, gdzie uprawianie sztuki to fanaberia, przeprowadzka do metropolii, konflikt z matką, która lekceważy pasję dziecka, tęsknota za ojcem, który opuścił rodzinę, zanim mogła zapamiętać jego twarz, autodydaktyka za pomocą You Tube’a i nauczyciele, których przerasta talent podopiecznej, jam sessions i otwarte mikrofony w jazzowych klubach, nieszczęśliwe miłości, używki, spotkanie z producentem płytowym, który dostrzega „to coś”, debiut, smak sukcesu i lekkie, acz nokautujące, uderzenie wody sodowej do głowy, coś się kończy, coś się zaczyna…

Kovacs chciała i musiała usamodzielnić się jako autorka. Nie śpiewa już piosenek – choćby i świetnych – które nie są w stu procentach jej historią. Owszem, zawsze będzie kochać Billie Holiday, Janis Joplin, Amy Winehouse, Tinę Turner, Grace Jones i Beth Gibbons, w jej przenikliwy głos wpisany jest szykowny ból istnienia, ale wie też, że mrok i nostalgia to kiepscy doradcy.

Nowe piosenki Kovacs to stylowy pop, który lśni jak złoto i aż prosi się o teatralną oprawę. Może, żeby przełamywać traumy, trzeba o nich opowiadać na bogato i bez wstydu?

Występują: Kovacs oraz David Hoogerheide (instr. klawiszowe), Estelle Stijkel (gitara),  Jelle Huiberts (bębny), Korné ter Steege (bass), Jan Dekker (trąbka), Julia Evers (śpiew)

Produkcja PPA: Marta Dzwonkowska

  • Data 13.06.2021
  • Godzina 13.06.21 - godz. 19:00
  • Cena biletu 25 PLN
  • Organizator Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl