Scroll down

TM Capitol: ''OFF: Śmierć Człowieka - Wiewiórki''

O WYDARZENIU

TM Capitol: ''OFF: Śmierć Człowieka - Wiewiórki''

Historia lewicowej organizacji terrorystycznej RAF, znanej także jako Grupa Baader-Meinhof. Spektakl mierzy się z romantycznym mitem rewolucjonisty. RAF, podobnie jak Ernesto Che Guevara, na stałe wtopił się obraz światowej popkultury. Zdjęcie martwego Andreasa Baadera, leżącego w kałuży krwi po samobójczej śmierci, można zobaczyć na koszulkach. Fotografia stylizowana jest na obrazy Andy’ego Warhola. Gwiazdę RAF drukowano na kubkach, czapkach i plecakach. Rewolucjoniści stali się symbolem pop-kultury.

Mimo że działanie grupy nie przyniosło wymiernych, politycznych efektów, bezsprzecznie można stwierdzić, że tak jak legenda o Robin Hoodzie, wypełnia pewną kulturową niszę. Odpowiada na potrzebę sprawiedliwego obrońcy, który zabiera bogatym, a daje biednym. Figura szlachetnego złoczyńcy zawsze działała na masową wyobraźnię.

Ciekawym jest fakt, że zaledwie dekadę później po tym, kiedy popularne, młodzieżowe magazyny drukowały sesje stylizowane na członków RAF, tę samą funkcję przejmują otwarcie prawicowe i nacjonalistyczne ugrupowania. To dziś oni zdobią młodzieżowe koszulki, kubki i skarpety.

Dlaczego mit rewolucjonisty jest tak fascynujący?
Dlaczego szczególnym sentymentem darzymy tych, którzy giną tragicznie?
Dlaczego metody indywidualnego terroru bywają pociągające także dla ich potencjalnych ofiar?

Warto umrzeć dla sprawy?


Spektakl to punk-opera z udziałem aktorów oraz pacynek. Całość osadzona jest w postindustrialnej estetyce. Pokaz dopełniają wplecione w przebieg spektaklu teksty legendarnego punkowego zespołu Post-Regiment, wykonywane przez muzyków na żywo.

Tekst: Małgorzata Sikorska-Miszczuk, reżyseria: Robert Traczyk, scenografia: Marta Czujowska, muzyka: Dawid Dorożyński, obsada: Mateusz Brodowski, Patrycja Bukowczan, Joanna Małaszkiewicz, Michał Rybak
Produkcja PPA: Joanna Zabuska

  • Data 15.06.2021
  • Godzina 15.06.21 - godz. 21:00
  • Cena biletu 5 PLN
  • Organizator Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu
  • Transmisja NA ŻYWO

Polecane wydarzenie

TM Capitol: ''Ivo Dimchev LIVE solo concert''

date_range 17.06.2021, godz. 18:00, Cena biletu: 15 PLN

Kolorowy ptak. Może najbardziej kolorowy ze wszystkich, które w ostatnich latach mogliśmy podziwiać w Wrocławiu. Może najbardziej szokujący w swoich wcieleniach, kreacjach i scenicznych działaniach, sugerujący płciową transgresję, a przy tym niezaprzeczalnie męski, epatujący testosteronem z najbardziej ambiwalentnych fotografii. Wysiłku włożonego w kształtowanie wizerunku nie można nie docenić, ale bronią, dzięki której szkli oczy pań i roztapia serca panów, jest głos. Potężny, elastyczny, operowy, jednakowo godny diwy i króla tenorów.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Salvador Sobral in Concert''

date_range 15.06.2021, godz. 21:00, Cena biletu: 25 PLN

Mawiają, że to życie, a nie copywriterzy zamknięci w czterech ścianach z laptopami i kawą, tworzą najlepsze scenariusze i hasła reklamowe. I mają rację. Nikt nie pamięta zwycięzców festiwalu Eurowizji sprzed i po 2017 roku – wszyscy za to pamiętają długowłosego chłopca, który w Kijowie czystym i wysokim głosem zaśpiewał rzewną balladę ze smyczkami „Amar Pelos Dois”, niepodobną do czegokolwiek, co można było usłyszeć w ten upojny wieczór. Szok i niedowierzanie: w konkursie piosenki najwięcej ludzi zagłosowało na piosenkę. 376 punktów od telewidzów i 382 punktów jurorów. Eurowizyjny rekord wszechczasów.

Czytaj więcej

Driftingowe Mistrzostwa Polski - II runda

date_range 12.06.2021, godz. 09:00, Cena biletu: 15 PLN

Zapraszamy na relację z drugiej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które będą zarazem Mistrzostwami Europy Centralnej CEZ/FIA! Zawody rozegrane zostaną na Torze Kielce w dniach 11-12 czerwca, a na naszych łamach transmitować będziemy drugi dzień imprezy (12.06). Emocji na pewno nie zabraknie, a organizatorem tych pasjonująco zapowiadających się zawodów dla fanów "jazdy bez trzymanki" będzie Polska Federacja Driftingu.

Czytaj więcej

TM Capitol: ''Koncert Finałowy''

date_range 18.06.2021, godz. 20:30, Cena biletu: 40 PLN

W części pierwszej koncertu wystąpią finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, spośród których jury wybierze zwycięzcę. Druga część to premiera koncertu laureata 40. PPA, czyli Ralpha Kaminskiego. W spektaklu muzycznym artysta opowie na nowo historie zawarte w utworach Kory i Maanamu. Ralph Kaminski zaprosił do współpracy wybitnych muzyków i osobowości.

Czytaj więcej

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym supportem:

info@stream-tv.pl